top of page

 

  1. Науково-освітній веб-портал «Тарас Шевченко». 

  2. Національний музей Тараса Шевченка (вхід до віртуального музею): музей зберігає, вивчає та пропагує поетичну та мистецьку спадщину Генія українського народу; кожен, хто завітає до музею, побачить прижиттєві видання "Кобзаря", картини, малюнки, офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ-ХХ століть, старовинні меблі.

  3. Інтернет-портал "Кобзар ": корисний інтернет-ресурс, де через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі сторінок із його життя показано найвищу суть українського народу, в якій зібрано все - наша культура, мова, історія, звичаї та традиції; наша етика та естетика; національна філософія та духовність.

  4. Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка: проект від сучасних шевченкознавців, який допоможе отримати  вичерпну інформацію про Тараса Шевченка: тексти творів, листи, фотогалереї... Сайт оновлюється, є новини.

  5. Шевченківська енциклопедія: електронна версія "Шевченківської енциклопедії" у чотирьох томах, яка нині готується Інститутом літератури НАНУ за участю шевченкознавців України, діаспори та країн близького й дальнього зарубіжжя.

  6. Історико-культурний заповідник "Батьківщина Тараса": територіальний і духовний центр України - Черкащина - поєднав села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану в Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка"; у цих середньонаддніпрянських селах іх славною історією та могутнім духовним потенціалом пройшли дитячі роки Кобзаря. 

  7. Великий Кобзар Шевченко – збирач подільської історії та фольклору.

  8. ІЗБОРНИК.Тарас ШЕВЧЕНКО.

  9. Вірші Тараса Шевченка.

  10. Тарас Шевченко.

  11. Тарас Шевченко. Український центр.

  12. Андрій Будугай. Стаття про вплив постаті та творчості Великого Кобзаря на болгарських діячів культури (болгарською мовою). 

  13. Тарас Шевченко: цікаві факти з… мого життя.

  14. Т.Г. Шевченко. Електронна колекція.

bottom of page