Cвіточ України
-
Національний музей Тараса Шевченка (вхід до віртуального музею): музей зберігає, вивчає та пропагує поетичну та мистецьку спадщину Генія українського народу; кожен, хто завітає до музею, побачить прижиттєві видання "Кобзаря", картини, малюнки, офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ-ХХ століть, старовинні меблі.
-
Інтернет-портал "Кобзар ": корисний інтернет-ресурс, де через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі сторінок із його життя показано найвищу суть українського народу, в якій зібрано все - наша культура, мова, історія, звичаї та традиції; наша етика та естетика; національна філософія та духовність.
-
Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка: проект від сучасних шевченкознавців, який допоможе отримати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка: тексти творів, листи, фотогалереї... Сайт оновлюється, є новини.
-
Шевченківська енциклопедія: електронна версія "Шевченківської енциклопедії" у чотирьох томах, яка нині готується Інститутом літератури НАНУ за участю шевченкознавців України, діаспори та країн близького й дальнього зарубіжжя.
-
Історико-культурний заповідник "Батьківщина Тараса": територіальний і духовний центр України - Черкащина - поєднав села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшану в Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка"; у цих середньонаддніпрянських селах іх славною історією та могутнім духовним потенціалом пройшли дитячі роки Кобзаря.
-
Великий Кобзар Шевченко – збирач подільської історії та фольклору.