top of page

Великі про Великого

 «Шлях до Тараса». Василь Зінкевич

Відеопублікації

До загадки Шевченка я підходив ще з ранніх років. Кожного разу бачив у ньому щось інше. Він не однозначний, цей, як сказав хтось із сучасників, «діамант у кожусі». Але якась грань його заманює раз у раз. До неї підходять різні люди й бачать у ній чи то своє відображення, чи то якийсь невідомий берег.

Є.Сверстюк 
 

Шевченко своєю національною свідомістю є геній, а своєю незмірною вагою, значенням у справі національного відродження свого рідного краю є явищем фундаментальним, єдиним, може, на світі.

Б.Грінченко
 

Такого полум*яного культу материнства, такого апофеозу жіночого кохання й жіночої муки не знайти, мабуть, ні в одного з поетів світу. Нещасний в особистому житті, Шевченко найвищу й начистішу красу світу бачив у жінці, в матері.

М.Рильський
 

Я не знаю у світовій літературі поета, який би став таким послідовним, таким гарячим, таким свідомим оборонцем за права жінки на повне людське щастя.

І.Франко
 

Шевченко – не поет, а голос душі українського народу, його крик, сльоза й глибоке зітхання, стогін і разом з тим поклик гніву того народу.

Б.Нушіч
 

Є поети одного міста, одного села, одного народу. Але є поети всіх, всіх сіл, всіх народів. Шевченко саме такий поет.

Н. Хікмет
 

bottom of page